GEZİ & ETKİNLİK

 

KNİDOS

Datça yarımadasının üzerinde Akdeniz ile Ege denizinin birleştiği olağanüstü bölgede bulunan Knidos antik kentinin mitolojisini, tarihini ve tüm estetik güzelliğini gelin birlikte keşfedelim.

Bu rüya kent antik çağda bilim ve sanat alanında ne kadar üst düzey yapıtlar verdiğini gözler önüne seriyor. Bu yapıtlardan en önemlisi ticaretten bile daha fazla gelir kaynağı haline gelen ve antik çağ yazarlarının eserlerine konu olan Afrodit’in cüretkâr tasvirinin yer aldığı heykeldir. Hafızalarımızdan silinmeyecek bu ziyaretimizin ardından Palamutbükü koyunda deniz manzaralı restoranda lezzetli Akdeniz ve Ege sofralarının tadına hep beraber bakalım. Gezimizi Datça’nın yöresel ve el emeği ürünlerin satıldığı pazarı ziyaret ederek ölümsüzleştirelim.

KAUNOS

Tüm gün sürecek olan gezimiz boyunca sizleri doğanın güzelliklerini keşfetmenin yanı sıra tarihte bir yolculuğa davet ediyoruz. Geleneksel balıkçı tekneleri ile tarih derinliklerine doğru başlayacak olan gezimizin ilk durağında Kral Mezarları hikâyesini ve sonrasındaki beş dakikalık yürüyüşün ardından Kaunos antik kentinin büyüsünü ve tarihini profesyonel rehberlerimiz eşliğinde yaşayın. Gezimize devam etmeden önce Kral Mezarları manzaralı restoranda Dalyan’ın sakin ortamında lezzetli bir yemeğe davet ediyoruz. Gezimizin devamında deniz kenarında güneşlenebileceğiniz ve denizin tadını çıkarabileceğiniz CarettaCretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı olan İztuzu plajına kayıkçı teknesiile yarım saat süren yolculuk sonucunda ulaşacağız. Bu güzel günü ölümsüzleştirmek için Dalyan merkezde yapacağımız yarım saatlik mola süresince alışveriş yapabilir sevdiklerinize küçük hediyeler alabilirsiniz.

 

TEKNE TURU

Egenin Akdeniz ile buluştuğu muhteşem koylara düzenlediğimiz tekne turları süresince mavinin tüm tonlarında kulaç atın. 

 

KÜLTÜR GEZİLERİ

Modern dünyanın uzağında, stresten ve gürültüden uzak, sakinliği ile sizleri büyüleyecek bir yer Hisarönü tarihin derinden yaşandığı ve tarih boyunca birçok medeniyetin sahip olmak için büyük uğraşlar verdiği bu bölgeyi yakından görebilmek ve bu bölgenin eşsiz güzelliğine şahit olabilmek için Datça ve Bozburun yarımadasının birçok farklı yerine gerçekleştirdiğimiz yarım günlük ve tam günlük gezilerimize sizleri bekliyoruz.